Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai

Cheminiai junginiai (227 darbai)

Rūšiuoti pagal
 • Alkoholiai (2)

  PowerPoint pristatymas. Alkoholiai. Alkoholių skirstymas. Alkoholių cheminės savybės. Etilo alkoholis. Etilo alkoholio panaudojimas. Etilo alkoholio gavimas. Metilo ir propilo alkoholiai. Alkoholių sukeliama žala. Alkoholis ir vaikai. Alkoholio nauda. Alkoholio vartojimas. Išvados.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(15 skaidrių)
  2007-03-02
 • Alkoholiai (3)

  PowerPoint pristatymas. Tikslas. Uždaviniai. Alkoholiai. Cheminė sudėtis. Gavimas. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Naudojimas. Medicinoje. Etanolis. Metanolis. Alkoholis žmogaus organizme. Alkoholio poveikis. Įdomybės. Alkoholio padariniai. Išvados.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(19 skaidrių)
  2007-03-19
 • Alkoholiai ir fenoliai

  Alkoholiai. Alkoholių izomerija ir nomenklatūra. Monohidroksiliai alkoholiai. Monohidroksilių alkoholių gavimas. Monohidroksilių alkoholių fizinės savybės. Monohidroksilių alkoholių cheminės savybės. Rūgštinės ir bazinės alkoholių savybės. Nukleofilinės pakaitų reakcijos. Oksidinimas. Di- ir trihidroksiliai alkoholiai. Di- ir trihidroksilių alkoholių fizinės savybės. Di- ir trihidroksilių alkoholių cheminės savybės. Žodynėlis. Fenoliai. Fenolių nomenklatūra ir izomerija. Fenolių gavimas ir fizinės savybės. Fenolių cheminės savybės. Fenolio hidroksigrupės cheminės savybės. Fenolių rūgštinės savybės. Nukleofilinės pakaitų reakcijos. Fenolio aromatinio ciklo elektrofilinės. substitucijos reakcijos. Fenolių oksidinimas. Fenolių sąveika su geležies (III) chloridu. Žodynėlis
  Cheminiai junginiai, konspektas(23 puslapiai)
  2008-10-09
 • Alkoholiai, fenoliai, eteriai, tioliai ir sulfidai

  Alkoholių ir fenolių klasifikavimas, nomenklatūra, izomerija. Alkoholių ir fenolių fizikinės savybės. Alkoholių cheminės savybės. Fenolių cheminės savybės. Eterių cheminės savybės. Tioliai ir sulfidai.
  Cheminiai junginiai, konspektas(13 puslapių)
  2005-10-18
 • Alkoholiai. Fenoliai. Aldehidai

  28 klausimų chemijos testas su atsakymais. Kuris iš nurodytų junginių yra vienhidroksilis alkoholis? Kas susidarys, reaguojant etanoliui su koncentruota sieros rūgštimi, kai tº120ºC? Kuris iš junginių reaguoja su Cu(OH)2?. Kiek izomerų turi butanolis? Kuris iš šių junginių reaguos su NaOH? Kiek g tribromfenolio gausime iš 2 molių fenolio? Kuri grupė yra alkoholių funkcinė grupė? Kuris hidroksidas naudojamas polialhoholiams atpažinti? Kuris alkoholis, reaguodamas su HCl, sudarys halogenidą, kurio M = 64,5 g/mol? Kuria chemine savybe fenoliai skiriasi nuo alkoholių? Kuris alkoholis naudojamas antifrizui gaminti? Dehidratuojant etanolį, gauta 11,2 l eteno. Kiek g etanolio sunaudota? Kuri iš šių grupių yra funkcinė aldehidų grupė? Ką gausime oksiduodami aldehidą? Kurios nuosėdos susidaro, etanaliui reaguojant su Cu(OH)2? Kokios koncentracijos gausime formalino tirpalą, jei 100 g H2O ištirpinsime 2 mol metanalio? Kuris iš junginių yra aldehidas? Kaip galima gauti metanalį? Kurioje iš reakcijų dalyvauja aldehido karbonilo grupė? Kuri iš šių formulių yra aldehido? Kas susidarys, acto aldehidą redukuojant vandeniliu? Kurio aldehido vandeninis tirpalas vadinamas formalinu? Koks aldehidas gaunamas Kučerovo reakcijos būdu? Kiek g sidabro išsiskirs, 0,2 mol etanalio paveikus Ag2O amoniakiniu tirpalu? Kas susidarys, vandeniliui redukuojant formaldehidą? Kuri etanalio dalis, poliarizuojantis jungtims, įgauna dalinį neigiamąjį krūvį? Kuri iš šių formulių yra empirinė etanalio formulė? Kiek reikia kg etanolio, norint pagaminti 1 kg etanalio, kurio išeiga 80%?
  Cheminiai junginiai, testas(3 puslapiai)
  2005-06-07
 • Alkoholiai. Fenoliai. Esteriai. Riebalai. Sintetiniai stambiamolekuliniai junginiai ir polimerinės medžiagos

  Alkoholiai ir fenoliai. Alkoholių ir fenolių fizikinės savybės. Alkoholių cheminės savybės. Fenolių cheminės savybės. Esteriai. Riebalai. Stambiamolekuliniai junginiai. Sintetiniai kaučiukai. Sintetiniai pluoštai.
  Cheminiai junginiai, referatas(12 puslapių)
  2006-02-06
 • Alkoholis (2)

  PowerPoint pristatymas. Alkoholio istorija. Alkoholiai. Alkoholio poveikis organizmui. Skrandis ir plonoji žarna. Kepenys ir širdis. Smegenys. Pojūčiai. Kūno masė. Alkoholio koncentracija – jo stiprumas. Alkoholio kiekis kraujyje. Informacija kiekvienam žmogui. Alkoholio poveikis visuomenei. Alkoholis ir statistika. Neblaivių asmenų padaryti nusikaltimai. Išvados.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(26 skaidrės)
  2008-03-02
 • Aminai ir aminorūgštys

  PowerPoint pristatymas. Aminai. Molekulių sandara ir cheminės savybės. Anilinas. Aminorūgštys.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(11 skaidrių)
  2007-03-21
 • Aminorūgštys

  PowerPoint pristatymas. Bendra aminorūgšties struktūra. Fizikinės savybės. Biologiškai svarbios aminorūgščių reakcijos. Panaudojimas.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(10 skaidrių)
  2006-05-25
 • Aminorūgštys (3)

  PowerPoint pristatymas. Aminorūgštys. Gavimas. Savybės. Naudojimas. Aminorūgščių ryšys su kitomis organinių junginių klasėmis. Aminorūgštis galima gauti ir iš nesočiųjų angliavandenilių.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(9 skaidrės)
  2007-12-20
 • Aminorūgštys ir baltymai

  Baltymų virškinimas. Proteolizinių fermentų specifiškumas. Puvimo produktų susidarymas storosiose žarnose. Aminorūgščių fondas organizme. Azoto pusiausvyra. Aminorūgščių rezorbcija ir pernešimo mechanizmas. Aminorūgščių peraminimas ir jo reikšmė. Aminorūgščių netiesioginis deamininimas. Aminorūgščių oksidazės ir tiesioginis deamininimas. Amoniako metabolizmas, toksiškumas, detoksikacijos keliai. Glutamino ir aspargino susidarymas. Glutamino sintezė. Karbamido-ureos-biosintezė. Dikarboninių aminorūgščių apykaita. THFR svarba apykaitoj. Pakeičiamų aminorūgščių biosintezė. Beazotinės aminorūgščių liekanos likimas. Nukleotidų funkcijos. Purino nukleozidų skilimas iki šlapimo rūgšties. Sutrikimai. Biosintezė ir reguliavimas. Kiti purino susidarymo budai. AMP ir GMP biosintezė iš IMP. Pirimidinų skilimas. Pirimidinų biosintezė ir jos reguliavimas, panašumai ir skirtumai. Deoksiribonukleotidų biosintezė. Polimerazių charakteristika, fermentai ir baltymai. DNR sintezės iniciacija, elognacija ir terminacija. DNR rekombinacija. Genų ekspresija, transkripcija. Operono ir geno struktūra. RNR polimerazių charakteristika. Promotorius. Transkripcijos iniciacija ir elongacija. Transkripcijos terminacija. Prokariotų transkripcijos valdymas. Eukariotų transkripcijos ypatumai. MRNR brendimas. RRNR brendimas. TRNR brendimas, transliacija, genetinis kodas. Baltymo biosintezės etapai. 148 aminoacil-trnr-sintetazės. Baltymo biosintezės iniciacija. Baltymo biosintezės elongacija. Baltymo biosintezės terminacija. Baltymo biosintezės inhibitoriai.
  Cheminiai junginiai, špera(12 puslapių)
  2005-02-28
 • Amoniako gamyba ir jo perspektyvos Lietuvoje

  Įvadas. Amoniako gamyba. Amoniakas Lietuvoje. Priedas (1). Išvados.
  Cheminiai junginiai, referatas(9 puslapiai)
  2007-11-27
 • Anaerobinė angliavandenių apykaita bei jos reguliavimas

  Įvadas. Žmonių mityba. Glikolizė. Pirmoji glikolizės stadija. Antroji glikolizės stadija. Glikolizės reguliavimas. Fosfofruktokinazės reguliavimas. Heksokinazės reguliavimas. Piruvatkinazės reguliavimas. Glikolizė eritrocituose. Glikogeno skaidymas ir jo reguliavimas. Glikogeno fosforilazės reguliavimas grįžtamojo fosforilinimo būdu. Alosterinis glikogeno fosforilazės reguliavimas. Glikogenolizės reguliavimas hormonais. Apykaitos reguliavimas.
  Cheminiai junginiai, referatas(9 puslapiai)
  2009-02-09
 • Angliavandeniai

  Angliavandenių apibūdinimas. Angliavandenių klasifikacijos. Monosacharidai. Disacharidai. Laktozė. Amilozė.
  Cheminiai junginiai, referatas(7 puslapiai)
  2005-03-09
 • Angliavandeniai (10)

  Angliavandeniai (karbohidratai, sacharidai). Monosacharidų struktūra, izomerija ir savybės. Struktūrinė (funkcinių grupių) izomerija. Erdvinė izomerija. Konformacijos. Enantiomerai (optiniai izomerai). Monosacharidų dariniai. Aminosacharidai (glikozaminai). Rūgštinės-bazinės savybės. Kompleksodara. Elektrofilinės-nukleofilinės reakcijos. Oksidacijos-redukcijos reakcijos. Monosacharidų epimerizacija. Glikolizė – gliukozės katabolizmas. Redukuojantys disacharidai (glikozilglikozės). Neredukuojantys disacharidai (glikozilglikozidai). Polisacharidų struktūra ir savybės. Homopolisacharidai. Krakmolas. Glikogenas. Celiuliozė. Virškinimas.
  Cheminiai junginiai, referatas(23 puslapiai)
  2006-11-06
 • Angliavandeniai (12)

  PowerPoint pristatymas. Angliavandeniai. Angliavandenių klasifikacija. Monosacharidai. Disacharidai. Polisacharidai. Gliukozė. Maltozė. Krakmolas. Fruktozė. Sacharozė. Celiuliozė. Laktozė. Skaidulinės medžiagos.
  Cheminiai junginiai, pristatymas(13 skaidrių)
  2007-05-20
 • Angliavandeniai (2)

  Angliavandeniai – žmogaus maisto komponentai. Svarbiausių struktūra. Angliavandenių virškinimas burnoje. Angliavandenių virškinimas žarnyne. Angliavandenių rezorbcija. Angliavandenių virškinimo ir rezorbcijos sutrikimai. Disacharidurija. Glikolizė: reakcijų seka. I ir II stadijos, oksidacinės – redukcinės glikolizės reakcijos. Fiziologinė reikšmė. Glikolizės energetinė vertė bedeguoninėmis sąlygomis ir fiziologinė svarba. Glikolizės reguliavimas. Glikogeno skaidymas: reakcijų seka. Raumenų ir kepenų ląstelių glikogeno fosforilazės kovalentinis ir alosterinis reguliavimas. Glikogeno skaidymo reguliavimas hormonais: glikogeno fosforilazės aktyvinimo mechanizmas. Glikogeno skaidymo ir glikolizės ryšys. Glikogenolizės energijos reikšmė. Alkoholinis rūgimas. Fruktozės ir galaktozės apykaitos. Jų sutrikimai. Gliukoneogenezė ir jos reakcijų seka. Svarbiausi substratai. Gliukoneogenezės reguliavimas: aktyvumo priklausomybė nuo substrato kiekio. Reguliaciniai fermentai. Pieno rūgšties metabolizmas-Kori ciklas. Glikogeno sintezė: fiziologinė reikšmė. Reakcijų seka, fermentai. Aerobinė medžiagų apykaita. Piruvato oksido dekarboksilinimas. Ubichinonas. Elektronų nešiklių topologija mitochondrijų vidinėje membranoje. Kvėpavimo grandinės inhibitoriai ir skyrikliai(diskonjugatoriai). Su kvėpavimo grandine susijusi ATP sintezė - oksidacinis fosforilinimas. H+ jonų elektrocheminis gradijento susidarymas ir jo reikšmė. ATP-azė. Jos struktūra ir funkcija. Gliukozės oksidacijos aerobinėmis sąlygomis energijos vertė. Malato-asparato ir fosfoglicerolio pernašos sistema. Pentozinis gliukozės skaidymo kelias: bendroji apžvalga ir biologine reikšmė. Oksidacinė pentozių fosfatų kelio dalis. Šios dalies reakcijos ir fermentai. Suminė oksidacinės dalies reakcijos lygtis. Neoksidacinė pentozių fosfatų kelio dalis. Apsauginė pentozių fosfatų kelio reikšmė eritrocitams. Gliukozės apykaitos reguliavimas. Gliukogeno apykaitos reguliavimas. Gliukozės kiekio kraujyje reguliavimas. Gliukozės -6-fosfato metabolizmas kepenų ląstelėse.
  Cheminiai junginiai, špera(4 puslapiai)
  2005-04-18
 • Angliavandeniai (3)

  Monosacharidų ir jų darinių struktūra bei įvairios izomerijos rūšys. Monosacharidų ir jų darinių rūgštines-bazinės, kompleksodarinės, elektrofilinės-nukleofilinės ir oksidacinės-redukcinės savybės. Gliukozės katabolizmo – gliukolizės reakcijos. Disacharidų ir polisacharidų struktūros ir savybių ypatumai.
  Cheminiai junginiai, konspektas(24 puslapiai)
  2005-05-21
 • Angliavandeniai (4)

  18 klausimų chemijos testas su atsakymais. Kuri formulė angliavandenio? Kuo virsta oksiduojama gliukozė? Kurį iš angliavandenių jodas dažo mėlynai? Kuriam angliavandeniui būdinga linijinė sandara? Kaitinant gliukozę su Cu(OH)2, susidaro plytų spalvos nuosėdos. Koks tai junginys? Iš kokio monosacharido sudarytas krakmolas? Kuris iš šių angliavandenių yra runkelių cukrus? Kuri iš formulių nepriklauso angliavandeniams? Kuo virsta redukuojama gliukozė? Kuris iš junginių vartojamas dirbtinio pluošto gamyboje? Kiek kg gliukozės sunaudota, jei rauginant mielėmis pagaminta 92 kg etanolio? Gliukozę veikdami mielėmis gauname. Kuris iš šių junginių nesihidrolizuoja? Ar yra angliavandenių tarp šių junginių? Kuris iš angliavandenių redukuoja amoniakinį sidabro oksido tirpalą? Kuris iš šių junginių randamas raugintame piene, kopūstuose, duonoje? Kiek % anglies yra cukruje? Kuo, sudegdama gyvame organizme, virsta gliukozė?
  Cheminiai junginiai, testas(2 puslapiai)
  2005-06-07
 • Angliavandeniai (5)

  Angliavandeniai maiste. Jų apykaita. Skilimas virškinamajame trakte. Rezorbcija. Tarpinė apykaita. Glikolizė. Glikogenolizė. Angliavandenių apykaitos sutrikimai ir jų morfologija.
  Cheminiai junginiai, referatas(10 puslapių)
  2005-06-08
Puslapyje rodyti po