Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai>Azoto junginiai, jų tipai ir susidarymo sąlygos

Azoto junginiai, jų tipai ir susidarymo sąlygos

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Nafta ir jos sudėtis. Naftos elementinė sudėtis. Azotas. Azoto junginiai naftoje. Azoto junginiai naftoje. Heterocikliniai azoto baziniai junginiai. Neutralūs azoto junginiai. Nafteniniai porfirinai. Amidai. Aminorūgštys. Azoto junginių pasiskirstymas naftos frakcijose. Azoto junginių pašalinimas iš naftos. Naftos produktų valymas. Išvados.

Ištrauka

Nafta – viena svarbiausių gamtinių iškasenų ir vienas pagrindinių techninio kuro šaltinių.
Nafta yra aliejingas skystis nuo šviesiai rudos iki juodos spalvos ( priklauso nuo vietovės).
Savo sudėtimi nafta – sudėtingas mišinys, kurio svarbiausią dalį sudaro parafinai, cikloparafinai ( naftenai) ir aromatiniai angliavandeniliai. Be angliavandenilių, naftos sudėtyje yra šiek tiek deguonies junginių, sieros, azoto.
Šio darbo tikslas – apibudinti azoto junginių tipus esančius naftoje ir jų susidarymo sąlygas.

Nafta - palyginti su kitais gamtoje randamais organiniais junginiais, yra sudėtingiausia daugiakomponentė (joje vienu metu yra skystų, kietų ir dujinių sudėtinių dalių) sistema, sudaryta iš angliavandenilių, azoto ir deguonies junginių. Be to, naftoje randama mažiausiai 40 rūšių mikroelementų, kurių koncentracija maždaug prilygsta litosferos klarkui (skaičius, reiškiantis elemento paplitimą Žemės plutoje). Anksčiau manyta, kad naftoje yra visų teoriškai galimų angliavandenilių izomerų – molekulių, kurios susideda iš tokio pat skaičiaus vienodų atomų, bet turi skirtingą struktūrą ir savybes. Tyrimai, atlikti Amerikos, Rusijos ir Prancūzijos naftos institutuose, įrodė, kad naftoje gali būti šimtai ir net tūkstančiai cheminių junginių ir jų izomerų, tačiau jie sudaro tik nedidelį teoriškai galimų izomerų kiekį. Pvz., angliavandenilio C13H28 galimų izomerų yra 802, angliavandenilio C14H20 jau net 1858.
Tankis, klampumas, optinis aktyvumas, benzino ir šviesiųjų frakcijų, taip pat kietų parafinų ir sieros kiekis - tai pagrindiniai naftos fiziniai ir cheminiai parametrai, pagal kuriuos galima spręsti ne tik apie naftos kokybę, bet ir apie naftos telkinių formavimosi ypatybes, jos kilmę bei dabartines naftos slūgsojimo sąlygas. Naftos tankis gali kisti nuo 760 iki 1000 kg/m3, bet vadinamosios normalios, nepakitusios naftos tankis kinta kur kas mažesniu diapazonu, - nuo 800 iki 870 kg/m3. Kuo ilgesnį geologinį laikotarpį naftos sankaupos egzistuoja gamtoje, tuo didesnė tikimybė, kad pirminė naftos cheminė sudėtis, veikiant fiziniams, cheminiams ir biologiniams procesams, yra pasikeitusi. Šių procesų poveikis didėja arba mažėja, tai priklauso nuo tektoninio teritorijos stabilumo. Pvz., mažėjant telkinių slūgsojimo gyliui, nafta vis aktyviau yra veikiama oksidacijos ir bakterijų ardomojo poveikio procesų ir pagaliau gali būti visiškai suardyta. Teritorijai grimztant, paprastai didėja temperatūra ir slėgis, ir tai nulemia naftos krekingą, dėl to nafta tampa lengvesnė, joje nuolatos gausėja dujinių angliavandenilių. Naftos krekingo galutinėje stadijoje atsiranda dujinių angliavandenilių (daugiausia metano) ir pirobitumo. Temperatūros riba, iki kurios gali egzistuoti naftos telkiniai, yra laikoma 150oC, nors kiekviename naftingame baseine ši riba gali šiek tiek skirtis. Vakarų Kanadoje ši temperatūros riba yra 93 - 104oC, Norvegijoje - 150oC, Kalifornijoje – 175-204oC. [1] ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai18 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis145.92 KB
Autoriusjulijusik
Viso autoriaus darbų11 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasT. Laškova
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasJūrų technikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Azoto junginiai ju tipai ir susidarymo salygos [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • T. Laškova
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą