Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai>Herbicido 2,4–D toksiškumas ir rizikos vertinimas

Herbicido 2,4–D toksiškumas ir rizikos vertinimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Toksikologijos referatas. Įvadas. Elemento pagrindinės savybės. Struktūra. Fizikinės – cheminės savybės. Šaltiniai. Poelgis aplinkoje. Išsilaikymas ir skilimas (biodegradacija) aplinkoje. Skilimas į dioksinus ir jų žala. Koncentracija aplinkoje, eksponavimas. Dozės efektų vertinimas. Toksikokinetika. Metabolizmas. Efektų vertinimas. Rizikos charakteristika. Pirmoji pagalba.

Ištrauka

Herbicidai - tai cheminės medžiagos skirtos piktžolėms naikinti. Lietuvoje herbicidai negaminami, juos įveža iš kitų šalių įvairios firmos. Herbicidai yra įvairūs, jie skiriasi pagal cheminę sudėtį, patekimą į augalą, toksiškumą, veikimo trukmę ir kitas savybes. Kadangi herbicidai suyra nevienodu laiku (vieni per kelis mėnesius, kiti per metus ir ilgiau), todėl juos naudoti reikia labai tiksliai ir atsargiai, nes dėl padarytų klaidų, gali nukentėti kultūriniai augalai bei visa gyvoji aplinka.
Vienas is daugybės herbicidų yra 2,4-D (2,4-dichlorfenoksiacto rūgštis). Yra išvesta labai daug šio herbicido formų, įskaitant esterius, aminus ir druskas. Jis gali būti aptinkamas pardavime emulsijos forma, vandeninio tirpalo ir kaip sausa medžiaga. Dėl savo tirpumo retai kada yra naudojama 2,4-D rūgštis. Pardavime 2,4-D egzistuoja labiau tirpiomis formomis, tokiomis kaip alkanų druska, aminų druska arba asteriai. Jie yra sumaišomi su tirpikliais, surišėjais ir parduodami dulkių, granulių, emulsijų ar aliejų pavidalu. Jų galima gauti labai įvairių koncentracijų.

2.4 D pirmą kartą buvo paminėtas 1946 m. kaip ,,oranžinio agento" sudedamoji dalis. ,,Oranžinis agentas" buvo naudojamas ne tik kaip herbicidas, bet ir kaip cheminis ginklas Vietnamo kare. Tai 2,4-D (2,4-dichlorfenoksiacto rūgšties) ir 2,4,5-T (2,4,5-trichlorfenoksiacto rūgšties) butilinių esterių mišinys (1:1).

2,4 D yra bespalvis, bekvapis junginys naudojamas kaip sisteminis herbicidas kontroliuojantis plačialapių piktžolių augimą.
2.4D yra augimo slopintojas. Jis yra absorbuojamas į augalą pro jo pavirsių, tada cirkuliuoja visose augalo dalyse ir sukelia augimo sutrikimus neleisdamas į augalą patekti vandeniui ir maistingom medžiagom. Augalas pradeda badauti ir miršta. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-03-25
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis108.01 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasMandeikytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasCheminės technologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Herbicido 2 4D toksiskumas ir rizikos vertinimas [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Mandeikytė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą