Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai>Tret-Butilmetakrilato skiepijimas "gyvos" radikalinės polimerizacijos metodais

Tret-Butilmetakrilato skiepijimas "gyvos" radikalinės polimerizacijos metodais

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – susintetinti blokinius bei statistinius vinilbenzilchlorido (CMS) ir stireno (St) kopolimerus, įvesti į juos galinčias inicijuoti ditiokarbamato grupes ir priskiepyti tret-butilmetakrilatą, gaunant dviejų tipų skiepytuosius kopolimerus. Blokinių kopolimerų sintezė kontroliuojamos radikalinės polimerizacijos būdu. Statistinių kopolimerų sintezė. Metodo atsiradimo istorija. Metodo ypatybės. Iniferterių tipai. Ditiokarbamatiniai iniferteriai. Skiepijimas fotopolimerizacijos būdu. Eksperimentinė dalis. Naudotos medžiagos. Darbo metodika. Tetrahidrofurano (THF) distiliacija. Vinilbenzilchlorido (CMS) polimerizacija. Stireno (S) polimerizacija ant makroiniciatoriaus PCMS-TEMPO. CMS ir S kopolimerizacija. P(CMS-S) kopolimerų modifikavimas natrio nitridu (NaN3). Kopolimerų P(CMS-S) modifikavimas N,N-dietilditiokarbamatu. Tret-Butilmetakrilato (tBMA) skiepijimas prie P(DCMS-S) kopolimerų. Rezultatai ir jų aptarimas. Polivinilbenzilchlorido, turinčio galines TEMPO grupes (PCMS-TEMPO), sintezė. P(CMS-b-S)2 ir P(CMS-co-S) modifikavimas NaN3. Išvados. Summary. Išnašos.

Ištrauka

Skiepytųjų kopolimerų sintezė įdomi ne tik mokslinių tyrimų, bet ir pramoninės gamybos požiūriu. Daugelis šiuolaikinių skiepytųjų kopolimerų naudojami kaip paviršinio aktyvumo medžiagos (PAM), plovikliai, biokoloidiniai adsorbentai. Paviršinio aktyvumo medžiagos naudojamos mašininiuose tepaluose, vaistų pramonėje. Tai pat skiepytieji kopolimerai galėtų būti sėkmingai panaudoti chromatografiniuose tyrimų metoduose kaip nejudri fazė, nes pasižymėtų nemažu atrankamu.
Šio darbo tikslas – susintetinti blokinius bei statistinius vinilbenzilchlorido (CMS) ir stireno (St) kopolimerus, įvesti į juos galinčias inicijuoti ditiokarbamato grupes ir priskiepyti tret-butilmetakrilatą, gaunant dviejų tipų skiepytuosius kopolimerus.
Polimerai sintetinami "gyvos" radikalinės polimerizacijos metodais. Sintetinant blokinius ir statistinius kopolimerus, polimerizacija kontroliuojama 2,2,6,6-tetrametil-1-piperidiniloksilu (TEMPO). Skiepijimui naudojama "gyvoji" radikalinė polimerizacija, kuri vyksta esant iniferteriui – junginiui, pasižyminčiam sugebėjimu dalyvauti inicijavimo, grandinės perdavos ir nutraukimo reakcijose.

Kontroliuojama radikalinė polimerizacija vyksta esant iniciatoriui ir dalyvaujant 2,2,5,5-tetrametil-4-piperidin-1-oksilui (TEMPO). Iš esmės tai įprasta radikalinė polimerizacija, tik šiuo atveju augančiuos polimero grandinės gale yra TEMPO grupė, kurios paskirtis – kontroliuoti tam tikrą polimero grandinių ilgį.
Šiuo metodu sintetinami blokiniai kopolimerai poli(vinilbenzilchloridas-b-stirenas) (P(CMS-b-S)). Norint užtikrinti blokinę struktūrą, pirmiausiai sintetinamas atskirai polivinilbenzilchloridas. Jo sintezė vyksta 125 0C temperatūroje, reakciją inicijuojant azodiizobutironitrilu (AIBN) ir kontroliuojant TEMPO. Sintezę vykdant 545 val., polimero molekulinė masė siekia 26500. Susintetintas polivinilbenzilchloridas, kurio grandinės užbaigtos TEMPO grupe. (PCMS-TEMPO) buvo panaudotas kaip makroiniciatorius stireno polimerizacijai vykdyti [1.]
Sintetinant blokinius kopolimerus, PCMS-TEMPO ištirpinamas monomere (stirene) ir 125 0C temperatūroje vykdoma kontroliuojama radikalinė polimerizacija, kuri inicijuojama makroiniciatoriumi PCMS-TEMPO. Tokiu būdu PCMS grandinės pratęsiamos polistireno (PS) grandinėmis ir galutinis produktas yra blokinis kopolimeras P(CMS-b-S). [1.] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-10
DalykasCheminių junginių diplominis darbas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai20 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis404.91 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasR. Makuška, D. Gromadzki
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasChemijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tret Butilmetakrilato skiepijimas gyvos radikalines polimerizacijos metodais [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 21 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • R. Makuška, D. Gromadzki
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą