Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai>Furanas. Sintetiniai ir gamtiniai furano dariniai

Furanas. Sintetiniai ir gamtiniai furano dariniai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Furano sintezė. Furano savybės. Reakcijos. Furano gamtiniai ir sintetiniai junginiai. Kafestolis. Salvinorinas A. Kantaridinas. Perila ketonas. Furfurilo alkoholis. Furano žiedą turintys farmakologiniai junginiai. Išvados.

Ištrauka

Furanas – penkianaris heterociklinis junginys su heterocikliniu deguonies atomu. Apie 80% vaistinių preparatų sudaro heterociklai, todėl tų junginių farmakologinės savybės apima gana plačias ribas. Kaip bus matoma toliau, furano junginiai gali būti haliucinogenais, nuodais ar net raketinio kuro komponentais.
Referato tikslas – suteikti žinių apie furano ir jo junginių savybes bei panaudojimą. Pasistengti suformuoti bendrą furano junginių savybių įvairialypiškumo vaizdą.
Furano savybės
Cheminė formulė C4H4O
Molekulinė masė 68,07 g/mol
Tankis 0,936 g/cm3
Lydymosi temperatūra −85,6 °C
Virimo temperatūra 31,4 °C
Tirpumas vandenyje <0,1 g/100 ml (220 C)
Furanas (angl. furane arba furfuran) – tai heterociklinis aromatinis junginys, kuris gaunamas, hidrolizuojant augalinės kilmės medžiagas, tai yra kukurūzų stiebus, šiaudus ir t.t., rūgštinėmis sąlygomis. Furano dariniai randami distiliuojant medieną, ypač jų daug spygliuočiuose. Furanas – skaidrus, bespalvis, lakus, lengvai užsiliepsnojantis skystis su virimo temperatūra artima kambario temperatūrai. Jis yra toksiškas ir manoma, kad pasižymi kancerogeninėmis savybėmis. Vykdant furano hidrolizę su paladžio ar nikelio katalizatoriumi, gaunamas tetrahidrofuranas.
Furanas yra aromatinis, todėl kad viena iš laisvų deguonies elektronų porų yra delokalizuota į žiedą, sudarydama 4n+2 aromatinę sistemą (pagal Ericho Hiukelio suformuluotą 1931 m. taisyklę) panašią į benzeno aromatinę sistemą.
Furanas sintetinamas pagal Feisto – Beneri (Feist – Benary) reakciją tarp α-halogen ketonų ir β-dikarbonilinių junginių, susidarant furano junginiams. Kondensacijos reakciją katalizuoja amoniakas arba piridinas. Susidarant žiedui, pirmiausiai įvyksta Knevenagelio (Emil Knoevenagel) kondensacija, t.y. aldolinės kondensacijos tipas. Po to enolis pakeičia alkil halogenidą nukleofilinio pakeitimo reakcijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-21
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis55.04 KB
AutoriusRomanas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Furanas. Sintetiniai ir gamtiniai furano dariniai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą