Išplėstinė paieška
 
 
 

Nafta (8)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Nuo žaliavos iki prekinių naftos produktų. Naftos paruošimas perdirbimui. Fiziniai naftos perdirbimo būdai. Cheminiai naftos perdirbimo būdai. Katalizinis krekingas. Visbrekingas.

Ištrauka

Nuo žaliavos iki prekinių naftos produktų
Naftos perdirbimas prasideda tada, kai pašildyta nafta patenka į pirminį naftos rektifikacijos įrengimą. Nafta – įvairiausių angliavandenilių, turinčių skirtingas virimo temperatūras, mišinys. Remiantis šia savybe, įrenginyje nafta išskirstoma į lengvus ir sunkius komponentus. Distiliacijos produktai yra perdirbami toliau arba maišomi su kitais komponentais.
Po pirminio naftos perdirbimo likęs sunkus produktas - mazutas toliau nukreipiamas perdirbimui į mazuto perdirbimo kompleksą. Čia iš mazuto gaunamas papildomas lengvų frakcijų: dujų, benzino, dyzelinio kuro, -kiekis. Sunkūs mazuto perdirbimo likučiai naudojami kaip katilų kuro komponentai.Pirminio naftos perdirbimo įrenginys.Proceso metu, rektifikacinėje kolonoje nafta yra išskirstoma į turinčias skirtingas savybes, lengvas ir sunkias frakcijas.Dujų frakcionavimo įrenginys.Pirminio naftos perdirbimo ir riformingo metu gautas dujų mišinys čia valomas ir suskirstomas į atskirus komponentus: propaną, n-butaną, izobutaną. Benzino katalizinio riformingo įrenginys.Proceso metu padidinamas benzino frakcijų oktaninis skaičius.
žibalo ir dyzelinio kuro hidrovalymo įrenginys.Įrenginyje iš žibalo ir dyzelinės frakcijos yra pašalinami organiniai sieros, azoto ir deguonies junginiai.Vakuuminio mazuto distiliacijos ir visbrekingo įrenginys.Įrenginyje iš mazuto išskiriama plati frakcija - vakuuminis distiliatas. Sunkus likutis - gudronas nukreipiamas į visbrekingo bloką. Čia iš jo gaunamas katilų kuro komponentas. Vakuuminio distiliato hidrovalymo įrenginys.Proceso metu iš vakuuminio distiliato pašalinami sieros junginiai.Katalizinio krekingo įrenginys.Šiame įrenginyje vakuuminis distiliatas paverčiamas dujomis bei šviesiais naftos produktais: benzinu, dyzeliniu kuru.Bitumų gamybos įrenginys.Įrenginyje gudrono nepertraukiamos oksidacijos metu gaminami įvairių markių kelių, statybiniai ir stoginiai bitumai.
Sieros gamybos įrenginys.Įrenginyje hidrovalymo procesų metu gautas sieros vandenilis paverčiamas elementine siera.

Naftos nudruskinimas ir nuvandeninimas. Paskirtis - vandens ir druskų pašalinimas iš naftos prieš paduodant ją į perdirbimą. Efektyvus nuvandeninimas ir nudruskinimas įgalina žymiai sumažinti technologinių įrengimų koroziją, išvengti katalizatorių dezaktyvacijos, pagerinti naftos produktų kokybę. Žaliavinė nafta yra vadinama nudruskinta ir nuvandeninta, kai joje druskų kiekis - ne .daugiau 3-4 mg/l ir vandens, ne daugiau 0.1 masės Nafta su vandeniu sudaro emulsiją, t. y. sistemą sudarytą iš dviejų, netirpių vienas kitame, skysčių. Naftos emulsijos būna dviejų tipų: "nafta vandenyje" - hidrofilinė ir "vanduo naftoje" - hidrofobinė.
Emulsijos tipas nustatomas dviem būdais:
1. Tirpimas vandenyje ir benzine. Hidrofilinė emisija tirpsta vandenyje ir nugrimzta benzine ant dugno. Priešingi reiškiniai vyksta su hidrofobine emulsija.
2. Pralaidumas elektros srovei. Ją praleidžia tik hidrofilinės emulsijos.
Emulsijos spalva - nuo geltonos iki tamsiai rudos, o konsistencija - nuo grietinės iki mosties tirštumo. Naftos emulsijos klampumas didėja, , po to krenta.didėjant vandens kiekiui joje iki 60 - 80 ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-25
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis12.52 KB
AutoriusDinosaure
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas11
Švietimo institucijaKauno Juozo Urbšio vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nafta (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Kauno Juozo Urbšio vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą