Išplėstinė paieška
 
 
 

Kaučiukas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Natūralus kaučiukas. Kaučiukai - elastomerų žaliava. Universalieji kaučiukai. Stirenbutadieninis kaučiukas (SBR). Butadieninis kaučiukas (BR). Etilenpropileninis kaučiukas (EPR). Specialieji kaučiukai. Butilkaučiukas (IIR). Silikoninis kaučiukas (MV). Kaučiukų perdirbimas į elastomerus. Vulkanizacija. Išvados.

Ištrauka

Natūralus kaučiukasNatūralus kaučiukas – tai izomero kilmės polimerinė medžiaga randama tropinio augalo hevėjos medžio sultyse. Jo molekulinė masė 200000 - 500000


Natūralus kaučiukas 50o C temperatūroje minkštėja, o žemoje temperatūroje pasidaro trapus, tirpsta anglies disufide ir angliavandeniuose. Ištirpintas benzine kaučiukas vadinamas gumos klijais. Dėl blogu mechaninių ir cheminių savybių grynas kaučiukas nenaudojamas. Sumaišytas su užpildais, kreida, kaolinu, suodžiais, plastifikatoriais ir vulkanizuotas kaučiukas vadinamas guma.
Pastaruoju metu svarbiausią pramoninė reikšmę turi sintetiniai kaučiukai, kurių yra iki 20 rūšių. Sintetinių kaučiukų gamybai dažniausiai naudojami butadienas ir jo dariniai.
Kaučiukas sąveikauja su siera ir kai kuriomis kitomis medžiagomis vadinama vulkanizacija. Kaučiukas vulkanizuotas yra chemiškai ir mechaniškai patvaresnis. Kaučiuką vulkanizuoti galima šaltuoju ir karštuoju būdu. Šaltuoju būdu, kaučiukas yra veikiamas siera, ištirpinta anglies disulfite. Karštuoju būdu, kaučiuko ir sieros mišinys yra kaitinamas iki 104OC temperatūroje.

Elastomerai – tai polimerai, sudaryti iš retai skersiniais ryšiais arba tilteliais susiūtų lanksčiagrandinių makromolekulių. Elastomerų žaliava yra gamtinis ir sintetiniai kaučiukai.
Žinoma ir naudojama daugiau kaip 1800 sintetinių kaučiukų rūšių. Technikoje kaučiukai skirstomi į universaliuosius ir specialiuosius (1lentelė). Techninėje literatūroje kaučiukai žymimi 2-5 raidžių santrumpa, kurioje kiekviena raidė reiškia būdingą makromolekulės sandaros elementą – monomero grandį elementinę grandinės sudėtį ar būdingus grandžių pakaitus. Plačiausiai paplitusioje angliagrandinių kaučiukų ASTM nomenklatūroje santrumpa baigiama raide R. Tai pirmoji kaučiuko, kuris technikos saulėtekyje buvo naudojamas kaip trintukas, angliško pavadinimo raidė.
Kaučiukai yra homo- arba kopolimerai, jų angliavandenilinėse grandinėse gali būti nepolinių ir polinių pakaitų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis15.64 KB
Autoriusrosa
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaUtenos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kauciukas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Utenos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą