Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Chemija>Cheminiai junginiai>Degalų savybės ir jų vertinimo rodikliai

Degalų savybės ir jų vertinimo rodikliai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Degalai - kas tai? Degalų pageidaujamos savybės. Kokybės rodikliai. Degalų kokybės vertinimas pagal išorinius požymius. Išvada.

Ištrauka

Vidaus degimo varikliams naudojamas kuras vadinamas degalais. Tai:
• dujos - suslėgtas metanas,
• gazilinas - slegiu suskystintas propanas arba butanas,
• benzinas-lengvos skystos naftos frakcijos naudojamos karbiuratoriniams ir purkštukiniams benzininiams varikliams,
• dyzelinas - vidutinės skystos naftos frakcijos, naudojamos greitaeigiams dyzeliniams varikliams,
• jūriniu laivų degalai - sunkios naftos frakcijos arba naftos perdirbimo atliekos, naudojamos vidutiniams ir lėtaeigiams laivu dūjiniams varikliams.

Kokių savybių turi būti degalai, priklauso nuo variklio konstrukcijos bei darbo ir aplinkos sąlygų. Kiekviena degalų savybė būna nusakoma keliais rodikliais, kurių reikšmės nurodomos produkto standarte. Visi standarte išvardinti rodikliai, apibūdina degalų kokybe.Tad nurodysime pageidaujamas jų savybes.

Degalų pageidaujamos savybės:
Vidutiniams ir lėtaeigiams varikliams yra svarbios tokios distiliatų arba atliekų degalų savybės:

1) tekumas, apibūdinantis nenutrūkstamą degalų tiekimą iš laikymo talpų į purkštuvus. Įtakos tam turi degalų klampa ir stingimo (drumstimosi) temperatūra bei dervų kiekis. Tekumui padidinti atliekų degalai būna atskiedžiami arba šildomi.
2) garingumas, turintis įtakos degiojo mišinio susidarymui variklio cilindre. Jį lemia degalų klampa, tankis ir dervų kiekis.
3) užsidegamumas, apibūdinantis degalų užsiliepsnojimo cilindre lengvumą ir degumą bei turintis įtakos variklio paleidimui, darbo triukšmingumui, išdilimui, ekonomiškumui ii dūmingumui. Tai priklauso nuo degalų klampos ir tankio. Esant distiliatų degalams, užsidegamumas apibūdinamas cetaniniu skaičiumi arba indeksu, o atliekų degalams, -aromatiškumo arba užsiliepsnojimo indeksu. Degumui įtakos turi dervų ir kokso kiekis.
4) korozingumas, įvertinantis degalų ir jų degimo produktų antikorozines savybes. Korozija sukelia siera, vanduo, vanadis, kai kurie pelenai.
5) stabilumas, apibūdinantis dervų ir nuosėdų susidarymo bei degalų susisluoksniavimo laikymo rezervuaruose, taip pat purkštuvų užsikoksavimo bei priedegų susidarymo degimo kameroje galimybes. Tai priklauso nuo sieros, kokso, dervų ir vandens kiekio degaluose bei paruoštų mišinių komponentų suderinamumo.
6) abrazyvumas, kuris apibūdina degalų įtaką variklio detalių mechaniniam ir koroziniam išdilimui. Priklauso nuo mechaninių priemaišų, sieros, aliuminio ir silicio kiekio degaluose bei jų klampos ir peleningumo.
7) ekologiškumas, Įvertinantis degalų ir ju deginių galimą itaką žmogaus sveikatai, aplinkai ir gaisriniam saugumui. Tai priklauso nuo sieros ir dervų kiekio degaluose, jų klampos ir peleningumo, plyksnio temperatūros. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis56.33 KB
Autoriusdaym
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos laivininkų mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Degalu savybes ir ju vertinimo rodikliai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Klaipėdos laivininkų mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą