Išplėstinė paieška
 
 
 

Kietas vanduo

  
 
 
123456
Aprašymas

Vanduo. Vandens diagrama. Kas yra kietas vanduo? Kas yra vandens filtravimas? Regeneracija pagal įvedamą laiko programą. Regeneracija pagal suvartotą vandens kiekį. Skaitmeninio valdymo modeliai. Keletas problemų, kurias mums sudaro kietas vanduo buityje.

Ištrauka

Pirmiausia, norėčiau pasakyti kas iš viso yra TAS vanduo. Chemiškai – tai vandenilio oksidas. Biologiškai –tai vandenilio ir deguonies junginys. Vanduo būtinas visiems gyviems organizmams. Jis sudaro iki 75% vaiko kūno svorio. Suaugęs žmogus jo turi 55-60%. Vanduo užpildo visus Žemės plyšius ir tuštumas. Jis skalauja apie 3/4 Žemės paviršiaus. Teka didžiulės požeminės upės, telkšo požeminiai ežerai . Daugelis kietų uolienų ir kristalinių medžiagų turi vadinamojo kristalizacinio , prijungto vandens. Kietose orasausėsne durpėse visada esti bent 25% vandens. Net akmens anglyse yra 3-5 % drėgmės. Visiškai bevandenės medžiagos būna tik daugiau kaip 100oC temperatūroje.
Vanduo – vienintelė medžiaga Žemėje , randama dujų , skysčio ir kieto ledo pavidalu. Tai ne tik svarbi , bet ir labai Įdomi medžiaga. Vandens molekulių sudėtis priklauso nuo būvio . Garų molekulės viengubos , chemikai jas žymi H2O . Skystame vandenyje vyrauja nepatvarūs vandens molekulių junginiai – kompleksai. Ledas sudarytas iš patvarių kietų vandens molekulių kompleksų , vadinamų kristalais.Vandens delelių stambėjimas as smulkėjimas , priklausantis nuo būvio , savotiškai atsiliepia vandens savybėms. Sunkiausias vanduo esti 4oC tempertaūroje . Ledas neskęsta šaltame vandenyje , bet skęsta šiltame. Įvairios kilmės vandenys atrodo vienodi, bet liežuvis lengvai jaučia skirtumą, priklausantį nuo ištirpusių druskų. Gamtoje gryno vandens nėra. Net lietaus vandenyje yra ištirpusių dujų. Jame ištirpes anglies dioksidas veikia mus gaivinančiai , o gamtoje padeda vandeniui tirpinti klintis , paversti jas tirpiais kalcio ir magnio hidrokarbonatais, padarančiais vandenį kietą . Gamtiniame vandenyje visada esti vario ,kolbato, bromo, jodo, boro ir kitų mikroelementų, nuo kurių priklauso vandens tinkamumas gėrimui bei maistui gaminti. Kai geriamame vandenyje nėra jodo , susergama struma. Kai kuriuose vandenyse pasitaiko nuodingų medžiagų, pavyzdžiui , švino junginių ar fabrikinės gamybos kenksmingų atliekų. Jūrų vandenyse yra daug natrio druskų. Išgarinant jūrų vandenį , gaunama nemažai valgomosios druskos suminėtos vandens savybės verčia tirti gamtinius vandenis ir nustatyti jų tinkamumą vartojimui.
Vandens įvairių agregatinų būsenų pusiausvyrą galima pavaizduoti grafiškai (1pav). Tai vandens būsenos diagrama. Kiekvienas diagramos taškas atitinka tam tikrą temperatūros ir slėgio reikšmę. Diagramoje yra trys kreivės : OA, OB ir OC. Jos dalija visą diagramą į tris sritis. Plotas BOA, atribotas kreivėmis OA ir OB, vaizduoja tokais temperatūros ir slėgio reikšmes , kurioms esant vanduo yra garų būsenos. Lygiai taip pat plotas COA vaizduoja skystą, o plotas BOC –kieta vandenį. Jei slėgio ir temperatūros reikšmės atitinka kreivės OA tašką, pusiausviras yra dviejų agregatinių būsenų vanduo –skystas ir dujinis. Tai heterogeninė sistema, sudaryta iš vandens ir jo garų. Kreivės OC taškai žymi parametrus, kuriems esant susidaro pusiausvyra tarp skysto vandens ir ledo, o kreivės OB taškai –parametrus, kuriems esant ledas yra pusiausviras su vandens garais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-24
DalykasCheminių junginių referatas
KategorijaChemija >  Cheminiai junginiai
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis81.84 KB
AutoriusSandra
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaPanevėžio 5-oji vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kietas vanduo [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Panevėžio 5-oji vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą